Здоровье нации прокурено и пропито. Сумеем ли вернуть утраченное?

Ще раз констатуємо факти

Як показують останні дослідження ВООЗ, Україна займає перше місце в світі по вживанню алкоголю серед дітей та молоді. 40% дітей у віці від 14 до 18 років вже залучені до систематичного вживання алкоголю, заборона ж продавати алкогольні «напої» особам віком до 18 років існує лише на папері. Армія прихильників «алкогольного» (особливо — «пивного») стилю життя постійно поповнюється, реклама пінистої рідини невпинно одурманює все нові й нові покоління.

Україна щороку втрачає понад 40 000 своїх громадян, загибель яких офіційно пов’язана з вживанням алкоголю. Ще близько 120 тисяч українців що гинуть за рік від тютюнопаління. Народ України стрімко наркотизується і знищується з нашої мовчазної згоди. Надії, що цей процес зупиниться або навіть сповільниться сам по собі — безпідставні.

Алкогольні та тютюнові компанії продовжують збагачуватися та залучати найманців для відстоювання своїх злочинних інтересів за рахунок наших з вами грошей, нашого здоров’я.

Неодноразово констатований наслідок: назавжди сплюндровано «пивною модою» світогляд сучасних та зіпсовано генофонд прийдешніх поколінь.

Фото из коллекции К.Г.Башарина, зав. кафедрой анатомии мед. института Якутского государственного университета им. М. К. Амосова

Як можемо вберегтися?

Вже прийнято кілька законодавчих актів, керуючись якими громадяни могли б захистити себе та своїх дітей від засилля тютюнового диму та споглядання неприємних сцен вживання алкоголю. Це, зокрема, закони України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», «Про рекламу» та Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Але недосконалість вищезгаданого законодавства та відсутність дієвих механізмів притягнення до відповідальності за паління чи вживання пива в громадських місцях не дозволяє громадянам почувати себе захищеними від повсякденного отруєння організму та свідомості. Курці продовжують палити в місцях загального користування. Пиво, цигарки, а нерідко й інші алкогольні «напої» продають неповнолітнім.

Законодавчі спроби захистити націю від знищення

29 червня цього року до Верховної Ради було подано законопроект №6595 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту здоров’я громадян від результатів вживання тютюнових виробів)».

Крім того, у Верховній Раді лежать й інші законопроекти, зокрема №1014-2 «Про внесення змін в закон України «Про рекламу», зареєстрований ще 23.04.2008 р.

«Твереза Україна» готова підтримати формування у нашій державі справді тверезницького законодавства. Але щоб почати його формувати, треба усвідомити корені проблеми й бути готовими обрубати їх.

Потрібно, нарешті, зупинити конвеєр!

Алкоголізація України — страшний конвеєр. На нього вступають ще дітьми, а викочуються — вже алкоголіками.

Початок конвеєра — реклама пива.

Весь арсенал сучасних засобів маніпулювання свідомістю направлений на них. Найбезглуздіші твердження творців реклами, проникаючи у свідомість з телеекранів, досягають неперевершених результатів: не тільки діти, але й дорослі сприймають все за чисту монету, повністю відключивши й без того ослаблене телебаченням критичне мислення.

Байдужість, а інколи й прямий «пивовживацький» приклад батьків — продовження цього конвеєра.

Якщо алкоголь тримає в руці мама чи батько — ніякий вищий авторитет не змінить запрограмованої на спрагу до самоотруєння свідомості малюка.

Далі — гостинні вогники кіосків та «генделиків», що зваблюють юнацьку допитливість.

Кабак допомагає «в юношеские годы уйти от мелочной женской опеки», — писав Джек Лондон. Він пропонує хлопцям та дівчатам «широкий», «вільний» (мабуть, від власної совісті) світ. Хіба ж не про сучасну україну написано: «Все пути вели в кабак. Тысячи неведомых дорог сходились там и расходились оттуда по всему свету»?!

Коли з людини, ніби з губки, вичавлено все здоров’я та гроші — конвеєр випльовує її, мов непотріб. Але про це вже нехай розкажуть наркологи та працівники реабілітаційних центрів…

Висновки

Картина, здавалося б, ясна. Що можна додати?

Залишається тільки навести ще дві цитати з класика, який майже століття тому (у 1913 році) описав все те, що діється з українською молоддю сьогодні.

«Джон-Ячменное Зерно увязался за мною, когда я был молод и глуп. Он был доступен, он манил меня на каждом углу, на каждом перекрестке. Псевдоцивилизация, при которой я жил, разрешила и узаконила торговлю этим зельем, отравляющим душу. Жизнь была устроена так, что меня и миллионы таких, как я, влекло, тянуло, а подчас и поневоле гнало в кабак…»

«Напрасно мои предки не уничтожили Ячменное Зерно прежде, чем я родился на свет. Очень жаль, что он процветал там, где я провел детство и молодость, иначе я бы не познакомился и не сблизился бы с ним».

Схиляємо голови перед проникливістю митця.

І сподіваємося, що здобудемо для наших дітей та всіх їхніх нащадків свободу від нав’язування наркотизму — всенародну тверезість.

Источник: http://tvereza.info


Роман Павловский

http://mirvokrugnas.in.ua

Установка, настройка и обслуживание серверов и программного обеспечения.